článek z 1. kola NP goju ryu Kroměříž

12.03.2016 00:00

    Brněnský oddíl Taro Kan se v sobotu 12. 3. zúčastnil 1. kola Národního poháru Českého svazu karate Goju Ryu. Tyto závody, které se letos odehrály v Kroměříži, hostil domácí oddíl Goju Ryu Karate Do Kroměříž. Z našeho oddílu se turnaje zúčastnilo celkem 11 závodníků, kteří získali 7 medailí. Z toho 3 zlaté, 1 stříbrnou a 3 bronzové.

     V disciplíně Agility (běh přes překážkovou dráhu) reprezentovali náš oddíl Aneta Nečasová, Václav Potáš (kategorie bez kyu + 8. kyu, do 8 let) a Filip Trenkner (kategorie bez kyu + 8. kyu, 9 – 11 let). Přestože výkony byly výborné, nejvíce se zadařilo Vaškovi, který se mohl v této disciplíně radovat z bronzové medaile. Tito naši tři závodníci se zúčastnili i disciplíny Kihon ido (základní technika v posunech) ve stejných kategoriích. Nejlepší výsledek zaznamenal opět Václav Potáš, který vybojoval stříbrnou medaili.

      Velké zastoupení jsme měli v disciplíně kata. Naším nejmladším závodníkem, který soutěžil v kategorii kata (žáci 9 – 11 let) byl Filip Pohl. Filip se bohužel již v úvodu turnaje zranil. Přesto však zabojoval, vyhrál dvě kola a prohrál až ve třetím, kdy podlehl Bruno Čáslavovi. V kata závodila i Michaela Potášová, která se hned v prvním kole střetla se silnou soupeřkou. Podařilo se jí však dostat do opravných kol – repasáže, kde získala pěkné čtvrté místo. V kategorii kata junioři 15 – 17 let soutěžili z našeho oddílu Tomáš Knápek a Daniel Pavlík. Z medailového úspěchu se mohl radovat Tomáš Knápek, který se umístil třetí a získal tak bronzovou medaili.

    V kategoriích seniorů měl náš oddíl silnou reprezentaci. Zlatou medaili v kata ženy získala Sabina Forstová a bronzovou vybojovala Kateřina Sendlerová. V kata muži  nastoupil Tomáš Zaťko, kterému se v kategorii kata muži (nad 18 let) podařilo získat zlatou medaili. Závěrečnou disciplínou bylo kumite (zápas), ve kterém byla jediná naše zástupkyně a tou byla Simona Forstová. Té se však podařilo v kategorii kumite ženy BRH (bez rozdílu hmotnosti) zvítězit a poslední zlatou medaili tak vybojovala oddílu právě ona.

fotografie viz fotogalerie

 

 Všem závodníkům gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů na dalších soutěžích.

 

autor článku: Barbora Kočtářová

Kontakt

Taro kan, z.s. Rygle 23
644 00 Brno
(+420) 605 226 613

Vyhledávání