doplněno: 15 medailí z MČR Goju ryu 21.5.2016

02.06.2016 15:43

15 medailí z MČR goju ryu 2016

V sobotu 21. 5. 2016 se ve sportovní hale TJ Tesla Brno uskutečnilo Mistrovství ČR v karate Goju ryu. Turnaje se zúčastnilo 128 soutěžících ze 14 klubů z celé České republiky. Náš oddíl zde reprezentovalo 12 závodníků, kterým se podařilo získat celkem 15 medailí (5 zlatých, 5 stříbrných a 5 bronzových).

V dopoledním bloku probíhaly disciplíny kihon ido (základní technika) a kata (sestavy). V kategorii kihon ido děti do 8 let jsme měli dva zástupce. Aneta Nečasová obsadila 5. místo a stala se tak nejúspěšnější dívkou v kategorii. Václav Potáš získal 2. místo, když se mu jediným přemožitelem stal Adam Raušer z TJ Slavia Kroměříž. Další medaili získal Václav Potáš v kategorii kata děti do 8 let, kde obsadil bronzovou příčku.

Senzační úspěch zaznamenal Filip Pohl. Ten v kategorii kata žáci 9 až 11 let porazil nejprve Vašíčka (Šin-mu Hodonín), poté Lužu (Karate Klub Kyjov) a podařilo se mu tak dostat do finále. Tam na něj čekal člen Sportovního centra mládeže - Vojtěch Sůkal. Souboj byl velice vyrovnaný a skončil v poměru 3:2 ve prospěch Pohla, který se tak stal mistrem České republiky.

Překvapením turnaje byla také kategorie kata teamů žen. V ní se představil tým Sportovního centra mládeže Brno (SCM Brno), proti kterému nastoupil tým Taro kanu Brno, složený z našich trenérek. Pro spoustu dětí i přihlížejících to byla jedinečná podívaná, kdy se mnozí poprvé setkali se soutěží kata týmů a s bunkai kata (bojová aplikace sestavy). Souboj skončil poměrem 3:2 pro SCM Brno.

2. místo - Forstová Simona

Se ziskem celkem 15 medailí se náš oddíl stal nejúspěšnějším oddílem tohoto turnaje. Tímto bychom chtěli poděkovat všem soutěžícím a těm, kteří nám pomohli s organizací turnaje.